top of page

Her tekne tipi, farklı deneyimler ve seyahat tarzları sunar.

Bu nedenle tercihlerinize ve seyahat beklentilerinize en uygun tekneyi seçmek önemlidir.

Tek Gövde Yelkenli

Yelken Serüvenleri İçin İdeal

Yelkenli tekneler, denizcilik tutkunları ve seyir yapmayı sevenler için popülerdir. "Bareboat" kiralanır fakat tercihe göre bir kaptan veya kaptan ile birlikte ek bir mürettebat sağlanabilir. Tekne tipleri arasında en mütevazi olanıdır, misafirlerin kendi yemeklerini hazırlayabildikleri mutfak alanı bulunur.

(4-6 kişi)
 

Katamaran

Konforlu Yelken Deneyimi

Katamaranlar, geniş iç alanları ve iki gövdenin sunduğu stabil seyirleriyle dikkat çeker. Yelken yapmak isteyen çocuklu aileler için idealdir. Tek gövde yelkenliler gibi "bareboat" kiralanabilse de genellikle kaptanlı kiralamaya uygundur. 

(6-8 kişi)

 

Gulet

Efsanevi Akdeniz Deneyimi

Guletler,  ahşap dokusu ve geniş güverteleriyle geleneksel bir yapıya sahiptir. Birçok gulet, lüks tatil fırsatları sunacak şekilde dizayn edilmiş iç mekanlara sahiptir. Bu tekne tipi genellikle mürettebatıyla birlikte kiralanır ve otel hizmetlerini aratmaz. 

(6-12 kişi)
 

Motoryat

Hızlı ve Lüks Deniz Keyfi

 

Motoryatlar, hız ve konforu bir araya getirerek lüks bir deniz tatili sunar. Modern teknoloji ve geniş iç alanlarıyla, hızlı seyahatler ve rahat bir yaşam tarzı arayanlar için ideal bir tercihtir. Kaptanlı kiralamaya uygunlardır, tercihe göre ek mürettebat sağlanabilir.

(4-8 kişi)

İlk Aşama : Tekne Tipi

Özetle; Her tekne tipi farklı deneyimler sunar. Yelkenli tekneler daha geleneksel ve rüzgarla hareket eden bir deneyim sunarken, katamaranlar daha stabil ve geniş iç alanlara sahiptir. Guletler genellikle Akdeniz'in geleneksel denizcilik anlayışını yansıtırken, motoryatlar hız ve lüks odaklı bir deneyim sunarlar. Tatil tarzınıza ve tercihlerinize bağlı olarak, hangi tekne tipinin sizin için en uygun olduğunu belirleyebilirsiniz.

Her mevsimin kendi güzellikleri ve seyrine göre farklı bir atmosferi vardır.

Hangi mevsimde seyahat ettiğiniz, denizde geçireceğiniz zamanı benzersiz kılabilir. Temmuz'un sıcak güneşi altında mavinin keyfini çıkarırken, Ekim'in dingin sakinlik içindeki koylarında huzuru bulabilirsiniz. 

İkinci Aşama: Sezon 

Sezon Başı

Nisan - Mayıs 

Kalabalık olmayan, sakin koyları keşfetmek için harika bir zamandır. Yoğunluk olmadığı için size özel ve huzurlu bir deneyim olacaktır ancak denize girmeyi planlıyorsanız su sıcaklığının biraz serin olabileceğini göz önünde bulundurmalısınız.

(Deniz Suyu: 16°C - 19°C)

Yüksek Sezon

Haziran - Eylül 

 

Bol güneşli sıcak havada denizin tadını çıkarmak için ideal bir dönemdir.  Ancak, koylar genelde kalabalıktır, bu da sakinlik arayanlar için önemli bir nokta olabilir. Klimalı tekneler tercih edilebilir.

(Deniz Suyu: 22°C - 27°C)

Sezon Sonu

Ekim - Kasım

Geç soğuyan deniz sebebiyle sezon sonunda yüzmek keyiflidir. Yağmur geçişleri görülebilir. Ancak azalan tekne trafiği ve durulan hava Ekim ayında sarı yazı iliklerinize kadar hissettirir. Gerisi biraz şansa kalır. Yılbaşını sevdiklerinizle teknede geçirmeyi de düşünebilirsiniz.

(Deniz Suyu: 17°C - 21°C)

 

Her bir rota, farklı bir denizcilik macerası ve benzersiz keşifler sunar.

Kendi özgün güzellikleri ve maceralarıyla dolu olan bu rotalar, sizin tatil anlayışınıza uygun eşsiz seçenekler sunuyor. 

Son Aşama: Lokasyon

Bodrum

Gökova Körfezi Rotala

Mavi ve yeşilin kucaklaştığı, Bodrum'a en yakın körfezdir Gökova. Bu rotada sizleri berrak sular ve sakin koylar karşılar. Alışveriş ve restoran olanağı en zayıf olan rotadır. Genellikle gulet ile seyir yapan mavi yolcuların tercihidir. 

(Orak Adası, Karacasöğüt vb.)

Marmaris

Hisarönü Körfezi Rotaları

Marmaris'ten çıkış yapan tekneler Hisarönü Körfezi rotasını tercih eder. Doğanın muhteşem güzellikleri ve tarihi dokusu iç içe olan bu rotada alışveriş imkanı kısıtlı olsa da birbirinden lezzetli, kara ulaşımı olmayan restoranlar yer alır. Yerel rüzgarları sayesinde yelkencilerin göz bebeğidir.

(Selimiye, Bencik)

Göcek

Göcek 12 Adalar ve Fethiye 

Bu rota, Göcek Adaları'nın ünlü koylarından başlayıp Fethiye'nin eşsiz güzelliğiyle devam eder. Likya'nın gizemli mirasını keşfederken bir yandan doyasıya eğlenirsiniz. Alışveriş ve restoran imkanları sınırsız olan Göcek'te, teknenize masajdan kokoreçe kadar birçok hizmeti sipariş edebilirsiniz. 

(Sarsala, Göbün)

Yunan Adaları

Çoklu Çıkışlı Rotalar

Bodrum, Marmaris ve Göcek çıkışlı turların tamamından farklı Yunan Adaları turu planlanabilir. Bu opsiyon, Ege'nin turkuaz sularında farklı bir kültür ve doğa deneyimi sunuyor. Rodos, Kos, Simi gibi adaları keşfederken, Akdeniz'in mistik coğrafyasını adım adım gezip aynı zamanda teknenizde konaklayabilirsiniz.

(Rodos, Simi)

5C520406-CAF3-43AE-A944-B04041D1A05C.jpeg

Size en uygun tekneyi sunabilmemiz için bizimle iletişime geçin

İhtiyaçlarınıza uygun tekneyi seçin

bottom of page